E-TİCARET

Tarz Bilişim, güncel web teknolojilerini kullanarak amacına uygun e-ticaret siteleri hazırlamaktadır.


E-Ticaretin önemi

Başlangıçta ‘internetten ayakkabı satılmaz’ ya da ‘müşteri giymeden elbise almaz’ veya ‘kimse güvenip e-ticaret sitesinden mücevher almaz’ diyen üretici ve marka sahipleri artık bu önyargılarının ne kadar yanlış olduğunu anlamış durumdalar. Hatta bazıları “Şu kadar yıldır üreticiyim, şu kadar mağazam var bir e-ticaret sitesinin 2 yılda ulaştığı ciroya ulaşamadım” ya da “Başlangıçta e-ticaret sitelerine ürün vermedim. Satacaklarına inanmadım ama şimdi toplam ciromun yarısına yakını bu sitelerdeki satışlardan geliyor” diyor.


E-Ticarette potansiyel çok yüksek ve pay gittikçe büyüyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer’e göre sadece 8 yıl sonra toplam ticaretin yüzde 90’dan fazlası e-ticaret olarak yapılacak. Türkiye’de halen 14 bini aşkın e-ticaret sitesi ve 7 milyonun üzerinde kayıtlı e ticaret müşterisi var. Büyümenin hızını dikkate alırsak bu rakamların 1 yıl sonra bile çok küçük kalacağını belirtmekte yarar var.


Kullandığımız Teknolojiler

Hazırlayacağımız e-ticaret web sitesini müşterinin istekleri ve talepleri doğrultusunda değerlendirip, en uygun altyapı ve çözümü üretmekteyiz.
Yazılım konusunda genellikle açık kaynak kodlu sistemler ( Opencart ve Magento ) kullanmaktayız, bu sistemler genellikle istekleri karşılamaktadır, özel talepler geldiğinde o şirkete özel e-ticaret yazılımı da yapılmaktadır.